SIGMA s58C961 PENTAX 17-50MM/2. 8 EX DC OS HSM
Nagy fényerejű standard zoom objektív, legkisebb fókusztávolsága 17 mm, melyet kifejezetten digitális SLR kamerákkal történő felhasználásra terveztek.  Az objektív legkisebb fókusztávolsága 22cm a teljes zoom tartományban.  A többrétegű objektívlencse bevonatnak köszönhetően csökken a vibrálás és a szellemkép kialakulásának esélye, amely gyakori problémának számít a digitális felvételezés területén.  A legnagyobb nagyítás 1: 5 mértéke lehetővé teszi a makro objektívekhez hasonlítható közeli felvételezést.  Két FLD (F alacsony szórású) üveg elemet tartalmaz, amelyek teljesítménye egyenlő a fluorit tartalmú üvegével, így kiválóan ellensúlyozza a színi aberrációt. Ezen túlmenően két üveg elemet és egy hibrid aszférikus lencsét is beépítettek, melyek tökéletesen korrigálják az optikai hibákat és az asztigmatizmust,  Ez az objektív nagy F/ 2. 8 rekesznyitással rendelkezik a teljes zoomtartományban és kiváló teljesítményt garantál, még viszonylag alacsony fényviszonyok között, pl. beltéri felvételezéskor illetve félhomályban is.  OS (Optical Stabilizer) funkció kompakt szerkezetbe építve Az OS funkció hozzávetőleg 4 zársebességgel hosszabb idő használatát teszi lehetővé, ezzel a berázásveszély jelentősen csökken.  Új HSM 4 (Hyper-Sonic Motor) biztosítja a csendes és nagysebességű autófókuszt A lencsekonstrukció (IF) belső mozgatáson alapszik, ami kiküszöböli a fronlencse forgását, így különösen alkalmas lett a polárszűrő és a szirom formájú napellenző használatához
Konstrukció: 17 elem 13 csoportban Képszög: 72. 4 ° - 27. 9 ° Blendelamellák száma: 7 Legkisebb rekesz: F22 Legkisebb fókusztávolság: 28cm Legnagyobb nagyítás: 1: 5 Szűrőméret: 77mm Méretek (átmérő x hossz): 83, 5mm x 91, 8mm Tömeg: 565g