Eladóa az alábbi új Induktív érzékelő OMRON E2EL-X10F1-M1 készlet kiegészítőkkel :
Infó :
Sensing head size M30
Type Cylinder type
Shielded
Sensing distance 10 mm ± 10%
Setting distance 0 to 8 mm
Differential distance 10% max. of sensing distance
Sensing object Ferrous metal (Sensitivity lowers with non-ferrous metals. )
Standard sensing object Iron 30 x 30 x 1 mm
Response frequency 0. 4 kHz (Average value)
Power source DC Three-wires models
Power supply voltage 12 to 24 VDC (ripple(p-p) 10% max. )
Operating voltage range 12 to 24 VDC (Used as UL-certified Models)
10 to 30 VDC
Current consumption 13 mA max.
Control output (Output type) PNP collector load built-in output
Control output (Switching capacity) 200 mA
Control output (Residual voltage) 2 V (Load current 200 mA with cable length of 2 m)